0530 232 01 30
Adres : Halaskargazi Mahallesi Rumeli Caddesi No:9 Kat:1 Nişantaşı/Şişli/İSTANBUL

Telefon : 0530 232 01 30
Nişantaşı Lip lifting
Nişantaşı Lip lifting

Nişantaşı Lip lifting

 

Lip lift yani dudak kaldırma, “philtrum” olarak bilinen burun ile dudağın üst kısmı arasındaki boşluğu kısaltan cerrahi bir prosedürdür. Prosedür, görünen pembe doku miktarını artırarak dudakların daha dolgun ve belirgin görünmesini sağlar.

 

Yüzümüzde bazı oranlar var. Da Vinci Oranları da denen bu orana göre yüzümüzü birbirine eşit ve enine 3 parçaya bölebiliyoruz. Bu dudak bölgesi için de bir oran var. Bu da şudur: burunun altından çene bölgesine kadar olan bölgede, burun- üst dudak arası 1/3 iken, alt dudak ile çene arası 2/3 oranında olmalıdır. Lip lift operasyonu ile bu oranı sağlamaya çalışırz.

 

Bu tabi şart değil ama estetik açıdan tercih edilen bir şey. Eğer ki bu oranlar üst dudakta daha uzun ise o zaman üst dudak daha aşağıda görünüp, kişiye daha sert bir hava verebilir. Bir de beraberinde ince bir dudak varsa bir bayan için daha sıkıntılı olabilir.

 

Biz bazen dudakta lip lift gibi bir cerrahi girişim yapmak istemiyoruz. O zaman üst dudağı büyüterek, biraz daha dışa çevirerek bunu kamufle etmeye çalışıyoruz. Ama bazı kişilerde sadece onun yapılması yeterli olmaz. Bu durumda lip lift yani üst dudak kaldırma işlemi yapıyoruz. Aslında kaldırma değil o bölgenin uzunluğunu azalttığımız için üst dudak dışarı doğru dönmüş oluyor.

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014